24. ledna 2012

20th Century Fox

úterý, ledna 24, 2012 bez komentáře
20th century Fox je jedno z největších amerických filmových studií. Společnost, která sídlí v Century City západně od Beverly Hills v Los Angeles, vznikla 31. května 1935 sloučením Fox Film Corporation (která byla založena roku 1915 Williamem Foxem) a Twentieth Century Pictures (tu založili v roce 1933 Darryl F. Zanuck, Joseph Schenck, Raymond Griffith a William Goetz). V současnosti je jeho majitelem News Corporation, kterou vlastní Rupert Murdoch.Mezi nejznámější filmy z dílen 20th Century Fox patří Star Wars, Avatar, Doba Ledová, Garfield ve filmu, X-Men, Smrtonosná past, Vetřelec, Planeta opic, Sám doma, Noc v muzeu, Simpsonovi ve filmu, Predátor, Letopisy Narnie a mezi seriály patří Futurama a Simpsonovi. Mezi největší hvězdy, které proslavilo toto studio, patří Shirley Temple, Betty Grable, Gene Tierney, Marilyn Monroe a Jayne Mansfield.


Vzhledem k tomu, že patří k největším studiím, je právoplatně zařazeno do Velké šestky (šest největších filmových studií v Hollywoodu). Jeho symbolem a logem je známý nápis mezi reflektory, který navrhl Rocky Longo a který je doplněn fanfárami Alfreda Newmana.

wikipedie.cz, google.cz


Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem
štítky ,

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz či komentář mě velice potěší. Kujííí :-)