27. února 2012

Postavy

pondělí, února 27, 2012 bez komentáře
Popis několika hlavních postav, které byly ve filmu.

Můj vlastní text, kopírovat se zdrojem !

Jake Sully. Mariňák na vozíčku. Jeho bratr dvojče pracoval jako vědec na Pandoře. Když však zemřel, byla jeho práce nabídnuta Jakeovi. Díky stejnému genu s bratrem, mohl ovládat jeho Avatara. Díky tomu se dostal mezi Na'vi a začal se učit jejich zvykům. Nejdříve pracoval pro vědce a přitom donášel informace pro armádu. Když však zjistil co provedl, bylo už pozdě. Když došlo ke vzpouře Na'vi proti lidem, Jake stál na straně Na'vi a pomohl jim lidi z Pandory vyhnat až na pár vyvolených.
Neytiri. Dcera 'vůdců' klanu. Přivedla Jakea mezi Na'vi. Učila ho jejich zvykům. Naučila ho i jejich řeč. Během učení se sblížili. Neytiri přišla při bojích o otce. Tím se stala vůdcem jejich klanu Omaticaya.
Válečník Na'vi. Původně se měl stát partnerem Neytiri. Ze začátku se Jakem soupeřil a nesnášel ho. Když se Jake stal Torukem Makto (létal na Posledním stínu), začal ho Tsu'tey uznávat. Bohužel zemřel během bojů.
Piltoka armádních sil na Pandoře. Vzepřela se proti tyranii na původním obyvatelstvu a pomohla Jakeovi utéct z vězení. Také zemřela při bojích, její vrtulník byl sestřelen.
Civilní dohled nad těžbou unobtania. Za každou cenu se snažil udržet vrty na planetě. Nakonec nechal armádu, aby vše vyřešila násilím.
Plukovník. Už od začátku nenávidí Na'vie. Snažil se získat co nejvíce informací o původním obyvatelstvu, aby našel jejich slabinu. Když ji našel, vynutil si armádní zásah, aby mohl vyhnat Na'vi a pokračovat v těžbě. Podařilo se mu zničit Rodný strom Na'vi a tím začal 'válku'. Na konci byl zabit Neytiri.
Vědec. Zpočátku Jakea nenáviděl za to, jak se dostal mezi Na'vi, v podstatě mu záviděl jeho úspěch. Časem mu však začal pomáhat s výukou jejich jazyka a pomáhal mu při bojích.
Matka Neytiri. Něco jako kmenový šaman. Ona rozhodla o tom, že vezmou Jakea mezi sebe a budou ho učit jejich zvykům.
Otec Neytiri, vůdce klanu. Při zničení Rodného stromu byl zraněn a zemřel. Ještě než zemřel předal Neytiri svůj luk jako symbol vůdcovství.
Vědec. Původně učila děti Na'vi její jazyk. Studovala Na'vi a přírodu na Pandoře. Objevila jjeich spojení s přírodou pomocí neuronového propojení. Snažila se pomáhat Na'vi. Během bojů byla zraněna a zemřela, protože se nepodařilo přenést jeji duši do Avatara.
Jeden z vojáků, který bojoval v bitvě na straně lidí.
Vědec. Pomáhal Grace a Jakeovi.Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem
štítky ,

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz či komentář mě velice potěší. Kujííí :-)